Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

najlepsza papa to...?

Blog:  mariemil2018
Data dodania: 2018-09-28
wyślij wiadomość

Jaka papę podkładowa i nawierzchniowa polecacie?

Poproszę o konkretne firmy :)

Póki co, słyszałam ze dobra papa jest Technicolor Mida Top (wierzchnia) oraz standard (podkład)

3Komentarze
ajsza  
Data dodania: 2018-09-28 11:57:45
Wszystkie firmy ICOPAL:)
odpowiedz
agutek  
Data dodania: 2018-09-28 13:37:10
My mamy Icopal
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-29 09:52:24
Papa mia ;) A tak na serio to na naszym rynku icopal to wysoka półka, ale i tak najważniejsze jest jej dobre zgrzanie.
odpowiedz

Gipsowe czy cementowo-wapienne

Blog:  mariemil2018
Data dodania: 2018-09-26
wyślij wiadomość

Nasz dom ma nowoczesna bryle, w środku anaranzacje tez planujemy nowoczesna.. wiec od początku byliśmy nastawieni na tynki gipsowe.


Dzisiaj rozmawialiśmy z gościem który robi tynki, widać ze mega ogarnięty. On namawia nas na cementowo-wapienie. Różnica w cenie 4 zł ale w cenie cementowo wapiennych jest tez nakładanie gładzi wapiennej. 

Podobno cementowe wystarczy 28 dni żeby wyschły i po nich nie wychodzi wilgoć.

Podobno jak zrobimy teraz gipsowe to do wiosny nam nie wyschną.

Co myślicie? Jakie tynki wy kladliscie u siebie? Ile płaciliście za m2?

Strasznie nie podoba mi się ten taki baranek.. uwielbiam gładkie ściany, czy przy cementowo-wapiennych można uzyskać taki efekt?

13Komentarze
Data dodania: 2018-09-26 08:49:05
nie jestem żadnym specjalistą. sami nie mamy w domu tynków. ale wiesz co może zapytajcie jeszcze z dwóch innych fachowców weszłam z ciekawości w google i pierwsze co znalazłam " Zdecydowanie polecamy tynk gipsowy, który jest nie tylko gładszy i zdrowszy oraz łatwiejszy w wykonaniu i szybciej wysycha, ale też wprowadza do pomieszczeń mniej wilgoci niż tynk cementowo-wapienny, przez co dalsze prace wykończeniowe można prowadzić w bardziej sprzyjających warunkach " .
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-26 08:50:07
grrrr ucieło mi komentarz! dopisałam, że internet czasem kłamie.. ii jak my rozwazalismy tak czy nie tynk, to bralismy pod uwagę tylko gipsowy :)
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-26 08:51:23
Tynki cementowe o grubości 1,5 cm wiążą się i wysychają przy właściwej wentylacji pomieszczeń koło 30 dni, tynki gipsowe o tej samej grubości przy właściwej wentylacji około 2 tygodni. Lepiej także prace tynkarskie przeprowadzić przed ociepleniem budynku, a ocieplenie położyć po wyschnięciu tynków wewnętrznych, kiedy jeszcze ściany zewnętrzne „oddychają”. Szczelne okna, ocieplenie działające jak termos, niewyschnięte tynki i brak wietrzenia pomieszczeń w trakcie użytkowania budynku, prowadzą do zawilgocenia pomieszczeń niezależnie od rodzaju tynku. Najważniejsze zatem jest doprowadzenie do całkowitego wyschnięcia tynków zaraz po ich położeniu oraz wentylacja pomieszczeń w trakcie ich użytkowania. tu mam ze strony Kanufa :) - popytajcie innych fachowców :)
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-26 11:46:33
Mamy cementowo-wapienne zacierane na gładko, Żaden baranek. Żadnej gładzi. Po pomalowaniu wyszły mniej więcej tak jak gipsowe bez gładzi, które mamy w mieszkaniu :) Co do schnięcia - gościu ma racje - przy tej temperaturze, która nadeszła może rzeczywiście być kłopot z dosuszeniem (chyba, że wypożyczycie osuszacz). Cementowo-wapienne są bezpieczniejsze na okres jesień-zima. U nas przetrwały mrozy (zaraz po zakończeniu prac w styczniu przyszło -15st). Co nieco dogrzewaliśmy kozą Na ścianach był lód i szron. 2 miejsca były tylko do naprawy. Co do własności użytkowych - cementowo wapienne są twardsze niż gipsowe w wersji twardej. W domu z dziećmi to super zaleta :) Ale też nie są niezniszczalne - całkiem sporą dawkę uszkodzeń od ekip wykończeniowych przyjęły
odpowiedz
wjdkj  
Data dodania: 2018-09-26 13:09:36
my mamy cementowe-wapienne z kwarcem, kwarc powoduje że są gładkie, wszyscy fachowcy co przychodzą teraz do nas to zachwalają je, ja się na tym nie znam, zrobiliśmy takie bo nasz budowlaniec polecał bardziej niż gipsowe, a ci co nam robili robili tylko takie, ale trzeba przyznać że byli bardzo dobrzy
odpowiedz
hk-46  
Data dodania: 2018-09-26 14:58:05
mamy gipsowe maszynowe, cena była 26 zł/m. wyschły w 2 tygodnie ale robiliśmy na początku kwietnia, zaczęła się wiosna i od razu było ponad 20 st więc też miały warunki żeby dobrze schnąć. popytajcie jeszcze kogoś innego bo nam znowu wszyscy fachowcy wokół doradzali gipsowe.
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-26 15:09:09
Podejrzewam, ze każdy chwali swoje... Tak to jest z fachowcami- a człowiek chce jak najlepiej, a mało się zna. Dobrze ze jest mojabudowa.pl :)
odpowiedz
Odpowiedź do hk-46
Data dodania: 2018-09-26 15:10:18
Swoją droga... 26 zł brałabym e ciemno. W jaki tynk kladliscie? U nas cny wahają się między 35-38 zł
odpowiedz
Odpowiedź do hk-46
hk-46  
Data dodania: 2018-09-26 15:23:26
szczerze to nie mam pojęcia jaki... przyjechali z maszynami wyrobili się w 4 dni, nawet nie dopytywałam jaki bo nic mi to nie mówi, przypuszczam że mąż tez już nie pamięta :D
odpowiedz
Odpowiedź do mariemil2018
Data dodania: 2018-09-26 16:24:10
my tynki robiliśmy stosunkowo dawno jednak jesteśmy za cementowo-wapiennymi. Wg mnie są bardziej wytrzymałe , twardsze. Trudno je np. zarysować paznokciem czy dziecięca zabawka.
odpowiedz
fidulec  
Data dodania: 2018-09-26 20:04:54
Ja też miałam ten dylemat. Jednak wybór padł na tynki tradycyjne, cementowo wapienne wykończone kwarcem. Zalety: oddychają, są trwalsze, szybciej schną i nie straszna im zima bez ogrzewania. Zaczynam w połowie października. Cena 40 zł z materiałem. Pozdrawiam Marta
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-30 23:55:39
Też zbliżam się do tynków. KB podpowiada cementowo-wapienne, bo jest zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań. Natomiast wybrany przez nas tynkarz, był tym zaskoczony, bo od dwóch lat nikt takich nie chciał, a robi kilkadziesiąt domów rocznie. Wytłumaczył mi żeby c-w miały sens trzeba konsekwentnie wybierać materiały: -wewnątrz : gładź nie gipsowa tylko c-w, farba nie lateksowa tylko kredowa, -na zewnątrz : nie styropian tylko wełna, tynk nie silikonowy tylko mineralny. I wtedy dopiero to "oddychanie" jest kilka procent lepsze niż przy gipsowych. Także z różnicy 3-4 zł między tymi tynkami robi się kilkanaście złotych różnicy na metrze. pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do fidulec
Data dodania: 2018-10-01 18:07:55
"oddychanie" to w ogóle nie argument. Od tego to jest wentylacja. Czy gips, czy c-w jak obłożysz dom styropianem, to będzie tak oddychający jak herbatka w termosie. Różnica między c-w, a gipsowymi to przede wszystkim: - wytrzymałość (gipsowe, nawet te twardze, są miękkie) - odporność na wilgoć (polej c-w wodą - spłynie; polej gipsowe wodą - wciągnie wilgoć i będzie ją trzymać). dlatego w pomieszczeniach wilgotnych daje się c-w, a w mieszkalnych gipsowe (lepiej regulują wilgotność) - faktura - gipsowe będą gładsze, bez dwóch zdań (c-w mają piasek) No ale ten tynkarz, to po prostu nie chce lub nie umie robić c-w. Na pewno trudniejsze są w obróbce :) Żeby jeszcze ktoś nie pomyślał, że farby lateksowe są be. Są paroprzepuszczalne. Podobnie jak akrylowe. Kredowe może bardziej, ale to i tak niewiele zmienia. :)
odpowiedz
Odpowiedź do grudazone

never ending story_ taras.

Blog:  mariemil2018
Data dodania: 2018-09-25
wyślij wiadomość

Never ending story...

mam nadzieje, że nasz taras nie będzie spędzał mi snu z oczu.. póki nie jest dobrze uszczelniony - tak jest.

Piękny jest i robi wow, ale żeby to wszystko dobrze uszczelnić - masakra.

otwory, żeby woda spływała - poprawione.

Planujemy teraz zalepić betonem szczeliny przy murku, wylać wyższą warstwę betonu naokoło komina, bo obawiam się, że tamtędy może woda przeciekać oraz pomalować całość dysperbitem... no i papa: podkładowa i nawierzchniowa.


Jakieś rady, jak z nią postepować, tak żeby wszystko poszło sprawnie, gładko i było na lata?

3Komentarze
Data dodania: 2018-09-25 13:32:39
Można pomalować szlamem izolacyjnym. Na pewno będzie szczelne. Można później kłaść na to papę. Lepsze niż dysperbit - on niestety może spłynąć. Koszt ok. 20zł/m2 Ja na tarasie sam przykleiłem EPDM. Ma lepszą trwałość niż papa. Chociaż w Waszym przypadku lepszy byłby strop odwrócony, skoro i tak poszła wylewka (czyli "po ptokach"). Trudne w wykonaniu są właściwie tylko narożniki. No i klej mocno łapie. Ale poza tym - łatwizna ;) Tutoriale ze strony Firestone wystarczyły. Tylko idzie trochę ciężej niż bohaterom filmowym. Kilka ulew za nami + próba basenowa - nic nie przecieka. Tylko ta cena... 37zł/m2 cieńszej wersji membrany + kleje i tasmy...
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-25 13:46:14
dziękuję bardzo za rady! użyjemy tego szlamu. my po jednej ostrej ulewie, gdzie wszystko było jeszcze na świeżo, w tym zalewaliśmy otwory od rekuperacji, które okazały się nie potrzebne... no i niestety tak sobie. nie zdążyliśmy przed deszczem wykończyć właśnie narożników. no i największe zagrożenie generuje komin bo jest z tych bloczków wentylacyjnych przez które łatwo przechodzi woda. Jak tylko uda nam się nałożyć papę chcemy obłożyć go klinkierem.
odpowiedz
Odpowiedź do nakedpenguin
Data dodania: 2018-09-25 14:26:03
Diabeł tkwi w szczegółach więc łańcuch pęka na najsłabszym ogniwie. Tal samo z uszczelnieniem, ciecze tam gdzie są jakieś połączenia, dylatacje itp. Ja bym sugerował tam gdzie masz coś łączone z czymś:)) - np przy kominie zalepićpołaczenie taśmą BUTYLOWĄ ( np MAPEI) potem spoinę tą zaszpachlować dwuskładnikową "papą w płynie" - również MAPEI. Co do szlamu.....hmmm ja użyłbym AQUAFINU 2K Shomburga...
odpowiedz

Bloczki fundamentowe i dysperbit

Blog:  mariemil2018
Data dodania: 2018-09-25
wyślij wiadomość

Trochę obawiamy się wilgoci w domu.. nadchodzą deszcze a mamy na parterze sporo okien do samej ziemi.

Chcielibyśmy pomalować dysperbitem bloczki fundamentowe od wewnątrz, czy ktoś z Was robił coś takiego? Czy ma to sens, czy szkoda kasy i naszej pracy? Może zapobiec a w sumie nie powinno zaszkodzić.

7Komentarze
Data dodania: 2018-09-25 11:52:06
Ja malowałem, koszt niewielki.
odpowiedz
makxi  
Data dodania: 2018-09-25 11:52:59
też malowałem
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-25 11:59:55
my rowniez malowalismy :)
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-25 12:05:18
My też!!! I wszyscy budujący, których znam - także
odpowiedz
madic27  
Data dodania: 2018-09-25 12:23:33
Malowalismy! Wydaje mi sie ze powinny byc pomalowane wrecz muszą !Pozdrawiam...
odpowiedz
hk-46  
Data dodania: 2018-09-25 12:49:20
malowaliśmy choć część budowlańców twierdzi ze większego sensu nie ma
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-25 13:04:08
dziękuje - w takim razie i my pomalujemy :) będziemy spokojnie spać.
odpowiedz

Potrzebna pomoc _ mała łazienka

Blog:  mariemil2018
Data dodania: 2018-09-25
wyślij wiadomość

Potrzebuję Waszej pomocy, znowu... :)


Elektryk wszedł i niestety pare rzeczy trzeba ustalić już teraz. Mamy mega kłopot z łazienką na dole.

Planowaliśmy na początku, że w łazience będzie tylko WC, ale później doszliśmy do wniosku, że jednak chcemy mieć tam prysznic, żeby w przypadku odwiedzin gości mogli korzystać z tej łazienki, a nie z łazienki na górze. 

Więc w łazience musi znaleźć się miejsce na: prysznic, umywalkę oraz kibelek. Z łazienki miało być ukryte przejście do pralni... ale. No właśnie. W międzyczasie okazało się, że nie zdążyliśmy naszym budowlańcom powiedzieć, żeby przesuneli trochę ściankę i powiększyli łazienkę i zrodził się problem - prysznic może być ale będzie mega mały 75-80 cm... to trochę przymało :(

Więc pomyśleliśmy, że nie będziemy robić oddzielnie pralni tylko połączymy oba pomieszczenia - nie będziemy wstawiać drzwi... ale mamy mega problem jak to poustawiać żeby miało ręce i nogi. Może Wy wpadniecie na jakiś dobry pomysł.

Póki co mamy coś takiego:

czyli umywalka i wc w jednej części, a w drugiej... prysznic obok prysznica jakieś kosze na brudne ubrania a z boku pralka i suszarka. 

10Komentarze
hk-46  
Data dodania: 2018-09-25 10:21:43
a jakby w tym drugim pomieszczeniu zrobić prysznic i kibelek a na długiej scianie gdzie teraz jest umywalka i kibelek rząd zgrabnych szafek w których na kawalku moglaby byc umywalka a na reszcie wlasnie pralka, suszarka i jakieś półki?
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-25 11:17:24
Całkiem fajny pomysł tutaj pisze :) gdyby.zrobić nawet prysznic na całą długość ściany ze szkłem bez brodzika to i wc by tam pewnie weszło i mała umywalka a w pierwszym pomieszczeniu pralnia, czyli może być zlew dodatkowy szafki kosze pralka pod oknem. Wc z prysznicem było by tak ukryte w dali. Ewentualnie ta opcja, którą macie też nie jest zła :) bo grajdoł z praniem ukryty dalej a na wierzchu tylko wc i umywalka, które najczęściej są potrzebne na dole :)
odpowiedz
Odpowiedź do hk-46
Data dodania: 2018-09-25 11:45:15
oba pomysły są fajne.. marztyłam właśnie o zabudowie pralki i suszarki i zrobieniu wysuwanych koszy na brudne ciuchy.. ale chyba mi to nie pisane. Jak teraz o tym myślę, to większość gości będzie korzystać tylko z WC i umywalki, więc może lepiej mieć to w 1 pomieszczeniu, a w tym drugim zrobić pralnie z prysznicem. strasznie żałuje, że nie udało się przesunąć tego muru, albo chociaż zrobić wnęki na prysznic..
odpowiedz
hk-46  
Data dodania: 2018-09-25 12:48:13
a nie da się jeszcze tego przerobić? to chyba nie są nośne ściany?
odpowiedz
Odpowiedź do mariemil2018
Data dodania: 2018-09-25 12:50:39
nie są, ale mamy już dość proszenia się żeby ktoś przyszedł i coś z łaską zrobił.. poza tym, elektryk już działa.. sama nie wiem co robić.
odpowiedz
Odpowiedź do hk-46
hk-46  
Data dodania: 2018-09-25 13:20:50
ja bym chyba przerobiła jednak :) elektryka mozna wstrzymac na kilka dni, teraz naklad pracy niewielki. a potem caly czas będziesz niezadowolona... nie dacie rady sami tego przemurować?
odpowiedz
Odpowiedź do mariemil2018
Data dodania: 2018-09-25 13:41:51
masz rację. postanowione - przesuwamy ścianę. ale lepiej po całości ją przesunąć czy zrobić wnękę pod prysznic?
odpowiedz
Odpowiedź do hk-46
hk-46  
Data dodania: 2018-09-26 07:51:37
A w którym miejscu myślisz dac prysznic?
odpowiedz
Odpowiedź do mariemil2018
Data dodania: 2018-09-26 08:36:00
Przy oknie
odpowiedz
Odpowiedź do hk-46
Data dodania: 2018-09-26 08:36:24
Tam gdzie na rysunku jest kibelek.
odpowiedz
mariemil2018
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 274910
Komentarzy: 2096
Obserwują: 320
On-line: 9
Wpisów: 224 Galeria zdjęć: 775
Projekt NEO II G1 ENERGO
BUDYNEK- dom bliźniak , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Warszawa
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2020 listopad
2020 marzec
2020 luty
2020 styczeń
2019 listopad
2019 październik
2019 wrzesień
2019 sierpień
2019 lipiec
2019 czerwiec
2019 maj
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad
2018 październik
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 kwiecień
2018 marzec
2018 luty
2017 listopad
2017 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik