Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Blog:  mariemil2018
Data dodania: 2018-02-20
wyślij wiadomość

Kolejny dzień, kolejne dylematy :)


Dostałam właśnie pierwszą wycenę wentylacji mechanicznej z rekuperacją. 

Zaproponowano nam rekuperator VUT 600 (powierzhcnia użytkowa domu 176,49 m2, kubatura 458,87m3) może ktoś ma taki u siebie, albo miał z nim styczność i mogłby coś podpowiedzieć, doradzić? 


1Komentarze
morgun  
Data dodania: 2018-02-20 11:49:25
ja jej nie znam. producenta też nie znam. są natomiast opinie na ceneo negatywne ale czy tak jest w rzeczywistości ciężko powiedzieć. lepiej chyba coś bardziej znanego wybrać.
odpowiedz

Drzwi zewnętrzne

Blog:  mariemil2018
Data dodania: 2018-02-19
wyślij wiadomość

Wymarzyłam sobie proste stalowe drzwi zewnętrzne.

Mój ideał to właśnie te:


Może ktoś wie, jakiej są firmy, albo które firmy robią podobne. Byłabym wdzięczna!

7Komentarze
Data dodania: 2018-02-19 16:43:20
W lewym górnym rogu jest nazwa firmy
odpowiedz
iza31
Data dodania: 2018-02-19 18:38:34
Proponuje sprawdzić Wikęd..
odpowiedz
oliwia2  
Data dodania: 2018-02-19 19:12:53
Większość firm robi takie drzwi. Także ze znalezieniem takiego modelu nie będzie problemu. Lepiej zastanowić się jakie drzwi chcecie: drewniane, aluminiowe czy stalowe. :)
odpowiedz
Data dodania: 2018-02-19 21:54:37
wikęd wzór 1, ja bym proponowała się mocno zastanowić, drzwi same w sobie są proste i raczej nadają się do kotłowni czy innych fabrycznych pomieszczeń, do domu bym jednak wzieła z oszkleniem. My mamy wikęd wzór 39. Polecam ta firmę
odpowiedz
Data dodania: 2018-02-19 21:57:11
tu jest link do katalogu drzwi wikęd https://domar.biz.pl/dokumenty/katalog_DRZWI_WIK%C4%98D_2017_Luty.pdf może coś wpadnie w oko
odpowiedz
Data dodania: 2018-02-20 07:08:13
Podobają mi się :) Też właśnie wybieramy brame garażową i drzwi. Chociaż narazie na czas budowy załozymy jakiegoś paźsziocha, to brama za to już musi być cacuszko. Pozdrawiam.
odpowiedz
ekodom  
Data dodania: 2018-02-20 16:37:44
Te drzwi nie wyglądają na stalowe a raczej aluminiowe .Praktycznie takie same dostaniesz w firmie wiśniowski z serii CREO lub w firmie Aluhaus .
odpowiedz

Z czego budować?! Beton komórkowy

Blog:  mariemil2018
Data dodania: 2018-02-12
wyślij wiadomość

Jesteśmy przed decyzją: z czego budować?


Co polecacie? U nas póki co pierwsze miejsce zajmuje, zgodnie z projektem, beton komórkowy H+H. 

Jak u Was wychodzi ten gazobeton cenowo?

Może budować z czegoś innego? Myśleliśmy o porothermie, ale kierownik nam odradził, ze względu na to, że będzie sporo odpadków, tym bardziej, że chcemy rolety zewnętrzne. Może jest tu ktoś mądrzejszy od Nas, który nam doradzi :) 






8Komentarze
Data dodania: 2018-02-12 17:01:39
Beton komórkowy
Też mieliśmy ten dylemat - nam kierownik budowy i szef ekipy powiedział, że najlepiej budować z tego, co jest lokalnie. u nas H+H. Budowa poszła sprawnie więc polecam.
odpowiedz
Data dodania: 2018-02-12 23:56:27
Pustaki
Ja polecam Solbet solidna firma temat ogarnięty sam bede z tego budował, a xenowo jest naj najbardziej ok w porównaniu do ytonga gdzie ceny przekraczaja grubo 8 zl a solbet troche ponad 7:)
odpowiedz
tomek85  
Data dodania: 2018-02-13 04:56:06
Silikaty. Super akumuluja cieplo. Latem chlodza. Dzieki czrmu jest mikroklimat w domu. W dodatku zdtowy material bez dodatkow chemii. Tylko piasek woda wapno.
odpowiedz
Data dodania: 2018-02-13 21:21:10
Każdy doradzi to z czego sam budował :) każdy materiał ma swoje wady i zalety, ale przede wszystkim, każdemu zależy na czym innym :) My wybraliśmy ytonga i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to ciepły materiał, o dobrych parametrach, który przy odpowiedniej grubości może stanowić mur jednowarstwowy (bez potrzeby ocieplania). Dlaczego go wybraliśmy? Dla nas wybór był oczywisty - budowaliśmy sami, bez ekipy, wiec wchodził w grę jedynie system cienkospoinowy (grube spoiny trzeba umieć robić, o czym przekonaliśmy się na etapie ścian fundamentowych), kolejna rzecz, to lekkość (wiedzieliśmy, że sami będziemy musieli przenieść te kilkaset kg bloczków, w tym na piętro), łatwość obróbki (ytonga cieliśmy "lisim ogonem", można też używać zwykłej piły). Dlaczego np. ytong a nie h+h czy inna firma? Ytong ma zamki i jest równiejszy, produkcja ma mniejszą tolerancję wymiarów (baliśmy się, żeby mur był równy, a łatwiej go zbudować z równych bloczków, szczególnie jeśli się to robi pierwszy raz). Dlaczego nie ceramika? Na ceramikę musisz dać tynk, bo jest nie równa, a my tynków nie robiliśmy :) zatem musiało być coś gładkiego. Ytong łatwo się obrabia (sami kładliśmy elektrykę i hydraulikę, więc chcieliśmy sobie ułatwić pracE). Więc jak widzisz, dla nas ważne były takie sprawy i wybór ytonga był oczywisty. Jednak większość z tych cech, nie ma kompletnie znaczenia, jeśli prace będziecie zlecać ;) bo nie wy będziecie się o to martwić, a ekipy, którym płacicie. Jednak ogólnie proponowałabym coś "białego" ;)
odpowiedz
Data dodania: 2018-02-14 10:40:50
dziękuję za taką fachową odpowiedź/podpowiedź :))
odpowiedz
Odpowiedź do naszpoliklet
tomek85  
Data dodania: 2018-02-14 14:23:16
Kazdy doradzil z czego sam budowal :))) heh. Podstawową różnicą pomiędzy materiałami SILKA i YTONG to ich gęstości. Oba materiały wykonywane są z tych samych materiałów pochodzenia naturalnego, jednak różnią się one procesem produkcji. W wyniku dodania pasty aluminiowej, która następnie spala się w procesie wypalania, bloczki YTONG uzyskują strukturę porowatą. Pory te są zamknięte i odizolowane, dzięki czemu YTONG jest nie tylko dobrym materiałem nośnym, ale również świetnym izolatorem. To dlatego ściany murowane z bloczków YTONG nie wymagają docieplenia. Odizolowanie porów znajdujących się wewnątrz bloczków YTONG zapobiega także przedostawaniu się wody do jego wnętrza. Nie jest to zatem materiał, który nasiąka w łatwy sposób. Dowodem na to niech będzie zastosowanie bloczków YTONG w miejscach narażonych na wilgoć, np. łazienkach. Bloki wapienno-piaskowe SILKA są znacznie cięższe od bloczków YTONG, gdyż nie posiadają struktury porowatej. Zwiększa to ich wytrzymałość oraz izolacyjność akustyczną jest to jeden z nielicznych materiałów stanowiących pełną przegrodę akustyczną. Nie można jasno określić, który z tych materiałów jest lepszy. Zależy to bowiem od sprecyzowanych wymagań inwestora, warunków eksploatacji, zastosowania. Każdy inwestor musi sam przeanalizować i określić swoje oczekiwania oraz możliwości materiałów budowlanych i na tej podstawie wybrać ten, który najbardziej odpowiada tym wymaganiom. Przy ytongu nie bedzie mikrokilamatu w domu. Ale kazdy inwestor musi sam podjac decyzje. Jesli chodzi o plus dla ytonga na pewno wiecej zaoszczedzonych pieniedzy poniewaz nie trzeba dawac warstwy ocieplenia w przypadku silki ocieplenie jest konieczne najlepiej welna skalna aby byla paroprzepuszczalnosc dlatego tez trzeba uzyc specjalnych zapraw jak podklad tynkarki paroprzepuszczalny i tynk silikatowy.
odpowiedz
Odpowiedź do naszpoliklet
tomek85  
Data dodania: 2018-02-14 14:32:32
Chcialem dodac, iz silka nie posiada w swoim skladzie pasty aluminiowej dzieki czemu dlatego jest najbardziej zdrowym meterialem ze wszystkih dostepnych na rynku, na pierwszej czy drugiej stronie swojego bloga bardzo dokladnie ipisalem wady i zalety bloczkow silka
odpowiedz
tomek85  
Data dodania: 2018-02-14 14:32:43
Chcialem dodac, iz silka nie posiada w swoim skladzie pasty aluminiowej dzieki czemu dlatego jest najbardziej zdrowym meterialem ze wszystkih dostepnych na rynku, na pierwszej czy drugiej stronie swojego bloga bardzo dokladnie opisalem wady i zalety bloczkow silka
odpowiedz

Dzień 1.

Blog:  mariemil2018
Data dodania: 2018-02-05
wyślij wiadomość

Raport z budowy, tak było o 7:00


Niestety inwestorka i inwestor w delegacji, więc budowa domu przez telefon :)


WAŻNE PYTANIE! Pomocy :)


W projekcie mamy rolety zewnętrzne elewacyjne w skrzynce nadstawnej w systemie BeClever. Dostałam pierwszą wycenę na całą stolarkę, po rabacie 5% - 19 832,28 zł brutto w tym silniki YODA oraz automatyka ale bez montażu. Podobno montażem zajmuje się firma, która wstawia okna. 

Jestem zielona w tym temacie, może ktoś kupował rolety w tym systemie, albo może polecić dobrą firmę, która nas nie oskubie? Na co zwracać uwagę? Zależy nam na elektrycznym systemie (na przyciski), który w przyszłości będziemy mogli obsługiwać smartfonem.



6Komentarze
Data dodania: 2018-02-05 13:55:03
zatem powodzenia! oj wróciłbym się do tego etapu z chęcią... zazdroszczę :-) co do rolet, podępnę się pod pytanie, również szukam rolet zewnętrznych z polecenia
odpowiedz
Data dodania: 2018-02-06 10:44:50
Rolety jak najbardziej ale nie NADSTAWNE, tylko zewnętrzne montowane do nadproży, poczytajcie sobie w necie o tych roletach. My montowaliśmy okna Vetrex i u nich od razu zamawialiśmy rolety ale mamy tylko jeden silnik na oknie balkonowym bo ta roleta jest dość ciężka, reszty nie robiliśmy elektrycznych bo dla nas nie było takiej potrzeby. Zapraszam na mojego bloga tam chyba są foty z realizacji rolet
odpowiedz
Data dodania: 2018-02-06 11:07:41
czytam ale jest to troszkę dla mnie niezrozumiałe. Mam okna już wstawione, dom jeszcze nie ocieplony, chciałbym wstawić okna przed ocieleniem i tynkiem, jesli mozesz, które rolety ( jesli mam jeszcze wybór ) wybrać? Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do danuta--dariusz
Data dodania: 2018-02-06 11:14:50
Mowa o roletach zewnętrznych elewacyjnych w skrzynce nadstawnej.
odpowiedz
Odpowiedź do danuta--dariusz
Data dodania: 2018-02-06 11:37:05
Skrzynka nadstawna to jest właśnie roleta montowana nad oknem przez co robi się mostek termiczny, Wklejam link do tematu który ostatnio był poruszony na na forum muratora, temat co prawda dotyczył nadproży ale dotyczy właśnie montażu rolet. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?344027-Nadpro%C5%BCe-strunobetonowe-rolety-podtynkowe&p=7603585#post7603585
odpowiedz
e-121  
Data dodania: 2018-02-06 17:08:39
System sterowania somfy. najelepiej mieć wszystko z tej firmy wtedy będzie sterowanie bram furtek rolet itp. Zastanówcie się czy rolety wam są potrzebne. Wiadomo kiedy was nie ma w domu jeśli są opuszczone a jeśli mają pełnić funkcje od słońca to lepiej zastosować żaluzje fasadowe. Koszty pewnie będą podobne ale esystyka lepsza. Generalnie z mojego punku fidzenia rolety mogą się sprawdzić tylko w jednym scenariuszu. Jak włączy się alarm to wszystkei się zamkną i złodziej zostanie w domu w środku.
odpowiedz
mariemil2018
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 320786
Komentarzy: 2097
Obserwują: 320
On-line: 9
Wpisów: 224 Galeria zdjęć: 775
Projekt NEO II G1 ENERGO
BUDYNEK- dom bliźniak , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Warszawa
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2020 listopad
2020 marzec
2020 luty
2020 styczeń
2019 listopad
2019 październik
2019 wrzesień
2019 sierpień
2019 lipiec
2019 czerwiec
2019 maj
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad
2018 październik
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 kwiecień
2018 marzec
2018 luty
2017 listopad
2017 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik