Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemariemil2018 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: NEO II G1 ENERGO
61010 odwiedzin | wpisów: 165, komentarzy: 1113, obserwuje: 130

Styro już czeka

autor: mariemil2018 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Styropian już czeka :) 135 paczek!

do gry wkraczają hydraulicy... już nie mogę się doczekać widoku rurek :)

Plan jest ambitny, żeby przed świętami zrobić wylewki, a po świętach ostro z tematem: ocieplenie dachu i poddasza, zabudowa poddasza, oraz rozpoczęcie podwieszanych sufitów :) W między czasie, prośba do budujących w MAZOWIECKIM. Szukam kogoś od balustrad, a konkretniej: stalowych balkonów francuskich. W związku z tym, że chcemy żeby balkon był zlicowany - albo chociaż nie wystawał za elewację, musimy ogarnąc temat wcześniej , przed elewacją, którą planujemy na maj. Będę wdzięczna za polecenia. Roboty mało, raptem 3x balkony francuskie, a jak współpraca pójdzie gładko, to potem będzie do zrobienia balustrada na tarasie nad garażem :) 

HELP!
Brama i plan przyszłych prac

autor: mariemil2018 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

1. BRAMA

Jest i ona, 2,5 h i montaż zakończony :)

w pakiecie fotokomórki i rygiel ręczny.

2. STYROPIAN

Styropian na podłogi zamówiony: całe 131 paczek, będzie w przyszłym tygodniu :)

wzieliśmy ten od Izolbetu: Super podłoga EPS 100 037

3. W przyszłym tygodniu ma też się pojawić STOLARZ, który będzie wykonywał nam konstrukcje stalową i schody - ma dokładnie zaznaczyć w którym miejscu będzie znajdywała się stopa - tam nie będziemy układać ogrzewania podłogowego i robić wylewki, kwadrat 30x30

4. Od razu po jego wizycie wchodzą HYDRAULICY z II etapem: podłogówką, skują progi, rozłożą styropian. 

5. Po hydraulikach WYLEWKI ANHYDRYTOWE.

6. Następnie, PIANKA albo WEŁNA na dach i poddasze. Jeżeli wełna to od razu zabudowa poddasza razem z włazem na poddasze, jeżeli pianka to musimy szukać ekipy od zabudowy poddasza.


KLIMATYZACJA

W związku z tym, że ekipa od reku robi też klimę, a że jesteśmy MEGA zadowoleni z ich pracy zastanawiamy się czy nie zrobić KLIMATYZACJI - ale tylko w sypialni. Co myślicie o takim pomyśle?

Klima na dole nie ma sensu, bo za dużą przestrzeń mamy.. a na piętrze w sypialni - być może okazać się niezbędna. Ktoś z Was zamontował klimatyzację tylko w jednm pomieszczeniu, jak się sprawdza, używacie?
Komentarze (5)
autor:nakedpenguin  dodano: 5 miesięcy temu
Co do klimy, to warto pogadać z ekipą od rekuperacji o tym co ma większy sens. Chyba nie ma się co bać chłodzić tylko jedno pomieszczenie. Tak samo, jak w zimie można grzać tylko w wybranych pomieszczeniach (u mnie nawet sprawdziło się przy podłogówce).

Ja ogólnie nie lubię klimy w domu, bo to jednak trzeba umieć się tym posługiwać i nietrudno się przeziębić :) Z rozwiazań pośrednich postawiłem na zaciemnienia okien żaluzjami i markizami.

Niezależnie od pianki i wełny - na zabudowę poddasza - polecam sobie znaleźć ekipę, co ogarnie większą część wykończeniówki (w tym elewację). Wcale nie musi być drożej, a będzie szybciej i mniej stresująco.
Odpowiedź do nakedpenguin
autor:mariemil2018  dodano: 5 miesięcy temu
no właśnie, ja te z jestem zdania, że im mniej ekip tym lepiej... a tutaj jednak jedna ekipa zrobiłaby ocieplenie dachu i całe poddasze - byłoby już na gotowe, ta sama ekipa robiła by - być może - również elewacje.
autor:naszpoliklet  dodano: 5 miesięcy temu
W sypialni klima? po pierwsze ona jednak wydaje odgłosy, więc spanie przy niej jest mało prawdopodobne, poza tym raczej byście się czuli mało komfortowo, owiewani przez sen. No i jednak do sypialni zazwyczaj idzie się na noc, gdy jest już z założenia chłodniej i można spać przy otwartym oknie. Poza tym dzieci też będą odczuwały gorąc w lato, a z pokoju do pokoju zimnego powietrza nie przewiejesz.

Zdecydowanie lepiej zamontować w strefie dziennej na dole. I kiedy masz upały w lato, odpalasz klime, siadasz sobie przed telewizorkiem czy nawet jak gotujesz w kuchni, to nie czujesz się jak w kotle diabła, tylko masz przyjemnie. Nie wspominając imprez kiedy przychodzi więcej osób, nie tylko w lato i możesz odpalić, żeby było przyjemniej. W najgorszym już wypadku, jakby było tak gorąco (w lato były mega upały i nie zdarzyło nam się, żeby już na prawdę się nie dało spać w sypialni), że nie da rady spać w sypialni, to zawsze jedną noc, można spędzić całą rodziną, na narożniku w salonie...

U nas na dole podobna powierzchnia strefy dziennej co u Was i klima spokojnie daje rade. Bez większego problemu. A mamy najmniejszy z możliwych agregatów ;)

Pozdrawiam!
Odpowiedź do naszpoliklet
autor:mariemil2018  dodano: 5 miesięcy temu
dzięki za porady, w takim razie może rzeczywiście warto pomyśleć o klimie w strefie dziennej - pogadam z naszym instalatorem :)
autor:fidulec  dodano: 5 miesięcy temu
Pędzicie jak burza, super 😁

Jak pozbyć się niszczęsnych progów? :D

autor: mariemil2018 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

1 etap rekuperacji zakończony. Póki co, jesteśmy mega zadowoleni z chłopaków.

Zastanawiam się tylko.. czy zalepiać 3 otwory, które zostały wykonane na etapie zalewania stropu  - zupełnie nie potrzebnie, i zostały niewykorzystane, czy olać sprawę?

No i jestem bogatsza o doświadczenia, jakby mnie teraz ktoś pytał - BROŃ BOŻE nie robić otworów na etapie lania stropu - bez sensu, dobra ekipa uwinie się z ich wywierceniem z pół dnia. 

Czekamy teraz na dostawę styropianu - na gruncie będzie 21 cm, w garażu 15 cm, a na piętrze 8 cm. 

I wkraczają hydraulicy z 2 etapem - podłogówką. 

A my cały czas dumamy, czy pianka czy wełna na dach i poddasze :D


PS.

czym najsprawniej i najłatwiej wyciąć progi między drzwiami? nasi murarze zrobili nam "progi" w 5 miejsach na gruncie i musimy teraz wyciąć te bloczki, żeby nie było problemu z ułożeniem styropianu a potem podłogówki, tutaj to widać: 
Komentarze (4)
autor:lukaszasiaprzyslonecznej6  dodano: 5 miesięcy temu
Ja u siebie dziury w stropie zakleilem wycietym na wymiar Ytongiem, wkleiłem go na piankę i zatynkowałem 😉 dziury na etapie zalewnia stropu są lepszym rozwiązaniem, bo później za wiercenie się płaci, ale jeden warunek :trzeba mieć już ostateczny projekt wentylacji, a z reguły nikt o tym na tym etapie nie myśli 😉
autor:mariemil2018  dodano: 5 miesięcy temu
my mieliśmy wiercenie w cenie :) więc myślę, że to kwestia dogadania się. no a jednak mieliśmy 5 niepotrzebnie wywierconych otworów, w tym jeden na tarasie.... nasz błąd, że nie byliśmy na miejscu przy laniu stropu i nie zwróciliśmy na to uwagi, a potem już było za późno i tylko stres niepotrzebny, że woda przecieka. na szczęście już to za nami :D
Odpowiedź do mariemil2018
autor:bcgarage  dodano: 5 miesięcy temu
Nigdy nie ma ceny wiercenia "gratis". To kosztuje nie mało, na pewno lepiej zostawić 1 otwór za dużo niż za mało. Takie moje zdanie, kogoś kto sam robi i nie lubi ekip kasujących xxxxzł za robote "w cenie"
Tytuł: Progi
autor:wichrowe_wzgorze  dodano: 5 miesięcy temu
Na dobrą wiertarkę z udarem wystarczy założyć końcówkę młot i idzie bardzo łatwo. Mój mąż też rozłupywał właśnie w ten sposób.Boki można naciąć szlifierką.

Tynki schną :)

autor: mariemil2018 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Tynki pięknie schną, 


ekipa od rekuperacji działa - 1 etap w trakcie, pod koniec tygodnia powinni skończyć, 

nowych otworów trochę przybyło :) 


a za 1,5 tygodnia wchodzą hydraulicy z 2 etapem - PODŁOGÓWKA :)


Z okazji Dnia Kobiet Inwestor zafundował Inwestorce prace porządkowe :) kontener zapełniony i od razu przyjemniej w domu i "ogrodzie" :)

przed:

po:


Zastanawiamy się teraz nad ociepleniem dachu i poddasza.. czy WEŁNA czy jednak PIANKA. Mamy dobrą ofertę na piankę.. no i kusi nas ta nowa technologia. Z drugiej strony, ekipa od wełny zrobiłaby wszystko kompleksowo razem z zabudową poddasza... w przypadku pianki musielibyśmy szukać kogoś od zabudowy. 

Dylematy..