Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemariemil2018 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
27807 odwiedzin | wpisów: 96, komentarzy: 594, obserwuje: 60

Schody

autor: mariemil2018 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wieńce i słupy zalane, teraz miesięczna przerwa, a potem działamy ze ściankami działowymi oraz kominami. Dach pod koniec kwietnia albo po majówce :)

Planujemy wprowadzić się latem 2019, więc do wykończeń jeszcze mamy trochę czasu, co nie znaczy, że nie zbieram już inspiracji.. Wręcz przeciwnie :) Foldery zapełniają się bardzo szybko.

Z ambicji i oszczędności nie chcemy korzystać z projektanta wnętrz, mam nadzieje, że podołamy. Liczę na to, ze użytkownicy mojabudowa.pl nam pomogą w razie jakiś wątpliwości.

W związku z tym, że nasza strefa dzienna tj. salon, strefa kominkowa, jadalnia i kuchnia oraz hol to jedna przestrzeń bez dzielenia ścianami, planujemy wykończyć podłogę w jednym stylu. Na ten moment albo żywica epoksydowa albo gres szary, betonowy. Ściany standardowo białe, jedynie ściankę RTV planujemy betonową. Kominek pewnie w podobnym stylu.

Schody dwubiegowe ze spocznikiem, na konstrukcji stalowej, stopnie z jesionu. Drzewo mamy swoje, ale musi jeszcze zostać osuszone. Budżet: 10.000-15.000 zł - mam nadzieje, że uda nam się w tej kwocie zmieścić. 

Poszukuje Wykonawcy, który zrobił by nam również projekt schodów, gdyż niestety biuro projektowe nie podpisało się, i zostawiło wybór Wykonawcy. Z jednej strony fajnie. 

W projekcie wygląda to tak:


Nie ukrywam, że ogromną inspiracją dla nas będę realizację innych użytkowników mojabudowa.pl

Marzą nam się podobne schody jak u :

http://jane07.mojabudowa.pl/


http://olson.z.charakterem.mojabudowa.plMam nadzieje, że nie będą źli że podlinkowałam ich profile. Kto jeszcze nie zna tych dzienników, to koniecznie zapraszam - świetnie prowadzone blogi oraz świetna realizacja :)


Jeżeli chodzi o balustradę, to albo szklanka (wersja na bogato), albo równie fajna ale na pewno tańsza - stalowa, tak jak poniżej:


Może ktoś ma podobne schody u siebie i chciałabym się podzielić realizacją, pomysłem, wskazówkami - będę wdzięczna :)

Komentarze (5)
autor:nakedpenguin  dodano: 9 miesięcy temu
Kiedyś też myśleliśmy o żywicach (i tu ponoć zdecydowanie lepsza jest poliuretanowa niż epoksydowa) i betonie polerowanym (100zł/m2, tylko posadzka musi być odpowiednio twarda i dobrze wylana). Biorąc pod uwagę potencjalne koszty kleju i układania gresu, to naprawdę dobra alternatywa :)


Patrząc na rzuty - wychodzi Wam 15m bieżących balustrady. Dużo. Szkło 6.6.4 albo 8.8.4 to spory wydatek (600zl/mb chyba + akcesoria do montażu). Wariant na bogato = dobrze poszukaj i zrób to sam, może się uda :)
Ta barierka stalowa też dobrze wygląda i przy niej na pewno się zmieścicie w budżecie, bo same konstrukcje stalowe schodów (i to już naprawdę ładne) to wydatek znacznie poniżej 10 tys. (z projektem i montażem). Reszta powinna wystarczyć na barierkę, stopnie i lakierowanie.
Można też robić jak "olsony" - zamówić grube blachy laserowo wycięte na wymiar, pospawać (albo zlecić spawanie), polakierować, zamontować i już. Takie proste, że się jednak nie podejmę xD

Sam właśnie przymierzam do schodów. Czekam tylko aż wyleją posadzki (niby przyszła środa, ale kolejna fala mrozów może pokrzyżować plany) i zamawiam ekipy do pomiarów.

Z wycen, jakie dostałem w zeszłym roku to takie schody, ze szklaną balustradą (ale nie samonośną) wychodziły 25 tys, na linkach - 21. Tyle, że stopnie dębowe i materiał po stronie wykonawcy, no i z montażem - na gotowo :)

Odpowiedź do nakedpenguin
autor:mariemil2018  dodano: 9 miesięcy temu
dziękuję za wszystkie rady :) będziemy próbować zmieścić się w limicie. Barierka - dopóki nie ma dzieci to pewnie chwile poczeka, jak zostanie nadwyżka na czymś innym - w co niestety wątpię- to wtedy może pokusimy się o szklaną - jeśli nie, to będzie stalowa. Myślę że to betonu i drewna będzie pasować.

Dlaczego zrezygnowaliście z żywicy?
Odpowiedź do mariemil2018
autor:nakedpenguin  dodano: 9 miesięcy temu
Z żywicy zrezygnowaliśmy z kilku powodów:
- cena (wychodzi drogo, bardziej opłaca się polerowanie betonu i wylewki cienkowarstwowe dekoracyjne)
- grubość - żywica ma kilka milimetrów, a na część podłóg planujemy deskę barlinecką - żeby to połączyć z głową, to już na etapie posadzek różnice w grubości jastrychu trzeba przewidzieć.
- żona nie uznaje estetyki jednolitej powierzchni :)
Na dzisiaj koncepcja zakłada deski warstwowe + płytki z kwarcytu (albo gresu lub łupka)
autor:domwrododendronach6wn  dodano: 9 miesięcy temu
Schody co prawda u nas betonowe wiec tu nie pomogę, zawsze marzyły mi się takie jak u Was mają być- są piękne . Ale balustrada będzie taka jak na pierwszym zdjęciu. Dzisiaj montuja ☺ super Wasz projekt domu, aż sama teraz żałuję że nie wybudowaliśmy czegoś podobnego ☺ pozdrawiam
Odpowiedź do domwrododendronach6wn
autor:mariemil2018  dodano: 9 miesięcy temu
dziękuję! trzymam kciuki za pomyślny i sprawny montaż :) i czekam na zdjęcia :D
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:48469
Liczba wpisów:206205
Liczba komentarzy:871840
Liczba zdjęć:761697
Użytkownicy online:506
Pow. użytkowa: 166.6 m²
Pow. użytkowa: 187.8 m²
Pow. użytkowa: 100 m²
Pow. użytkowa: 65 m²